Uvod Uvod Uvod Uvod Uvod fake o nás galerie guestbook kontakt odkazy image layoutimage layoutimage layout
image layout
image layout

Historie

     S první myšlenkou na akrobatický rock and roll přišla v roce 1988-89 Kajetána Kouřilová, tehdejší trenérka klubu Styl tempo Trutnov, který se věnoval standardním a latinsko-americkým  tancům.

     V roce 1989 vznikl při DDM v Trutnově klub akrobatického Rock and Rollu pro děti pod vedením Jany a Karla Podlipných. Záměr byl, naučit děti tehdy novému tanci, který by je mohl zajímat. Za spolupráce MUDr Richarda Beckeho se klub zapsal do Českého svazu akrobatického Rock and Rollu.

     Z počátku se přihlásilo asi 60 dětí, vydrželi však jen ti nejlepší. Prvním soutěžním párem se stali tehdy jedenáctiletí Jitka Albrechtová a Petr Špalek. Dne 24.listopadu 1990 v Karlových Varech vystoupili v kategorii Junior 1 (dnes kategorie žáci) na Mistrovství ČSFR v RnR, a tím to vlastně všechno začalo.V roce 1992 taneční klub postupně přešel pod Klub zájmové činnosti "Eldorádo" při ZŠ Mládežnická , kde mu vytvořili velmi dobré prostorové i materiální podmínky a v roce 1995 se přejmenoval na oddíl akrobatického rock and rollu Drak and Roll Trutnov. 

image layout
image layout
image layoutimage layoutimage layout